Vrouwen willen weer fulltime voor de kinderen zorgen. Dat stelt het Engelse tijdschrift FHM na onderzoek. Betekent dit het einde van het emancipatietijdperk? MT stelt deze vraag aan twee Nederlandse topzakenvrouwen.
Erica Blom hoopt dat dit een wanhoopskreet is van de Engelse dames. Zij is directeur Marketing en Verkoop bij Delta Lloyd. Ze denkt dat de dames hiermee een wake-up call geven: werken, het huishouden doen en voor de kinderen zorgen is gewoon teveel. “Veel vrouwen melden zich aan voor een studie. Om na al die inspanningen dan te zeggen by the way ik ga niet werken, zodat ik de kinderen kan opvoeden, dat kan ik me niet voorstellen.”
“Voor de kinderen zorgen is juist het toppunt van emancipatie, dat is immers ook een fulltime job.” Mariëtte Barnhoorn is Zakenvrouw van het Jaar 2004 en algemeen directeur van Luba. “De tendens om meer voor de kinderen te willen zorgen is er al een tijdje. Vrouwen willen sneller minder werken als ze kinderen krijgen.” Ze heeft wel vrouwen in dienst waarbij het prima geregeld is. “Die werken vier dagen in de week, evenals hun partner. Een andere optie is om de arbeidsmarkt op te gaan als de kinderen groter zijn.”
Stoppen met werken
Het is nooit in Barnhoorn opgekomen om te stoppen met werken. “Maar ik wil er bij anderen geen oordeel over vellen. Mij trekt het niet. Ik denk ook niet dat ik een goede huisvrouw ben overigens.” Volgens de Zakenvrouw van het Jaar 2004 valt het huishouden en een fulltime baan goed te combineren. “Je hebt tegenwoordig allemaal apparaten en je kunt iemand laten komen om het huishouden te doen.”
Ook voor Blom is het nooit een optie geweest om te stoppen met werken. “Juist het ouderschap combineren met werk versterkt elkaar. Ik haal niet genoeg voldoening uit alleen de opvoeding.” Ze heeft zelf drie kinderen in de leeftijd van 10 tot 15 en heeft vrijwel altijd fulltime gewerkt. “Mijn man werkt parttime en we verdelen de taken. Ik doe de was en hij strijkt. Dat is een goede regeling moet ik zeggen.”



