
Wat: Verhuurplatform voor baby- en kinderproducten
Wie: Julie Munneke (37)
Daagt uit: Prénatal en traditionele babywinkels
Sinds: 2020
Funding: 3 miljoen euro
Werknemers: 18
Website: tinylibrary.nl
Als moeder van vier werd Julie Munneke gek van de berg spullen in huis: kinderwagens, co-sleepers en fietsjes die maar kort gebruikt werden. ‘Ik dacht: dit moet slimmer kunnen.’ In 2020 richtte ze Tiny Library op, een platform waar ouders baby- en kinderspullen kunnen huren in plaats van kopen.
Van wasbare luiers tot buggy’s, alles voor kinderen van nul tot tien. Na gebruik gaan de spullen terug naar het magazijn in Weesp, waar ze worden gereinigd en opgeknapt voor de volgende familie. De meeste producten gaan zo drie tot zes kindjes mee. ‘Zo zorgen we dat producten in omloop blijven en de levensduur wordt verlengd’, legt Munneke uit.
De missie van Tiny Library heeft niet alleen praktische, maar ook culturele kanten. ‘Aanstaande ouders willen het beste en nieuwste voor hun kinderen’, zegt Munneke. ‘Merken spelen daarop in met angstmarketing: dat je pas een goede ouder bent als je die dure kinderwagen koopt. Wij doorbreken dat door te laten zien dat een refurbished item ook schoon en zo goed als nieuw is.’
Met die boodschap daagt Tiny Library gevestigde namen als Prénatal uit. Traditionele retailers zijn volgens Munneke ‘razend benieuwd’ naar het concept, maar worstelen met samenwerking. ‘Ze zijn bang voor kannibalisatie van hun eigen omzet’, zei ze eerder tegen MT/Sprout. ‘Toen we een huurknop op de website van een merk kregen en dat als een razende liep, werden we toch weer ergens op een onvindbare landingspagina geplaatst.’
Toch groeit Tiny Library hard. Meer dan 10.000 gezinnen maken inmiddels gebruik van het platform. De omzet verdubbelt dit jaar naar 2,5 miljoen euro, en met 3 miljoen euro aan groeifinanciering van onder andere ROM InWest, ifund en Rabo Foundation wil het bedrijf verder uitbreiden. De focus ligt op opschaling van het refurbishment-centrum en de ontwikkeling van het techplatform.
‘We willen de nieuwe Prénatal van Nederland worden, met een omnichannelconcept waarin je nieuw en refurbished kunt kopen, huren en terugbrengen’, zegt Munneke. Ook België lonkt: daar test Tiny Library momenteel zijn concept.
Gevraagd wat de groei kan hinderen, merkt Munneke op dat het bewustzijn rondom circulariteit wel groeit, maar dat daadwerkelijke gedragsverandering tijd kost. ‘Een gehuurd product is minder leuk om cadeau te geven of te krijgen. Maar we laten zien dat je nog steeds een geweldige ouder bent als je kiest voor hergebruik.’
De Challenger50 van 2025 wordt mede mogelijk gemaakt door:

Wil je partner worden van de Challenger50 2026? Bekijk hier de mogelijkheden.