Heeft iedereen op kantoor al een bijnaam: fooraap of frisdenker? En ook een hippe angst, zoals nomofobie? Met dank aan de Van Dale.
Naast de koosnaampjes, vinden we ook nieuw opgedoken angsten die het werken lastig kunnen maken in het Jaarboek 2009. MT zet de nieuwe woorden die u moet weten om op kantoor te overleven op een rijtje.
Fobieën
Allereerst de angsten. Een manager die last heeft van hypegiafobie, is mooi in de aap gelogeerd. Want het nemen van verantwoordelijkheid is nou juist een belangrijk deel van uw takenpakket. Infofobie is ook niet zo'n handige angst. Want de kans is groot dat u dagelijks informatie krijgt waar u iets mee moet. Als u trouwens een nomofoob bent, hoeft u zich niet alleen te voelen. Steeds méér mensen hebben een ziekelijke vrees om zonder gsm de deur uit te gaan. Vervelend wordt het als u fobofobie hebt. Door de opkomende fobieën wordt de kans steeds kleiner dat u met deze angst voor fobieën niemand treft.
Frisdenker
U kent ze wel, de stereotypen in uw team. Kijk eens of u ook al een flaterbrein (het feilbare brein), fooraap (dwaas), frisdenker (iemand met originele gedachten), kwekkebek (praatgraag iemand) en technobeet (atechnisch persoon) in uw team heeft. Kunt u ze vanaf vandaag een nieuw koosnaampje geven.
Nicotinepuffer
Voor de rokers onder ons zijn er overigens ook weer nieuwe mogelijkheden sinds u op steeds minder plekken mag roken. Wellicht kunt u in plaats van naar het stinkende rookhok te gaan, achter uw bureau een e-sigaret opsteken. Als mensen daar moeilijk over doen gebruikt u de nicotinepuffer, een apparaatje waarmee kleine hoeveelheden nicotine in de mond wordt verstoven. Als dat allemaal niet mag, ga dan toch maar buiten roken en combineer het vervelende met het aangename. Door een potje te smirten, oftewel flirten met uw lotgenoten.
Benieuwd met welke nieuwe woorden u komend jaar nog meer kunt strooien?
Lees dan ook 'U struisvogelt wat af' (Klik hier om deze managementwoorden onder de knie te krijgen)
Lees dan ook 'Kent u estafetteland?' (Klik hier om deze managementwoorden onder de knie te krijgen)