Leuk hoor, zo’n tweewekelijks paginaatje in Management Team, maar alleen daarvan kan de schoorsteen natuurlijk niet roken. Als freelancer heb ik dus te allen tijde behoefte aan meerdere opdrachtgevers. Ik wil klanten krijgen – nu! I wanna get clients – now!
En met dit weergaloze bruggetje zijn we terechtgekomen bij ‘Get Clients Now!’, het bedrijf van een organisatieadviseur met de sprookjesachtige naam Laura Babeliowsky. Het is dinsdagochtend en ik zit met zeventien vrouwen en vier mannen in een bovenzaal van De Roos, een hoofdstedelijk ‘centrum voor creatieve en spirituele groei’ dat pal naast de villa van Connie Breukhoven is gevestigd, maar dit terzijde. Laura Babeliowsky gaat ons allen leren hoe we aan meer klanten kunnen komen door onszelf beter te verkopen. En dat is opmerkelijk, want ‘Laura kampt met een onzekerheid die ze uitstraalt’, geeft ze zelf goudeerlijk toe in haar cursusgids. Pas na het lezen van de boeken van Byron Katie, een 63-jarige Amerikaanse goeroe die een methode ontwikkelde waarmee je ‘je gedachten kunt onderzoeken om te zien of je er ook op een andere manier tegenaan kunt kijken’ (‘The Work’, heet die leer), voelde ze zich geroepen anderen een lesje! te leren. Maar schuchter en verlegen blijft ze, onze Laura.
“Succesvol ondernemer zijn vergt dat je voortdurend naar buiten treedt en aan de wereld duidelijk maakt dat je er bent,” doceert ze aan het begin van de workshop ‘Overwin je worsteling met acquisitie’. Over het begrip acquisitie doen nogal wat mythes de ronde. Laura heeft er twaalf in kaart gebracht, waaronder ‘de concurrentie is groot’ (Laura: “Daar zou je je voordeel mee kunnen doen door samen te werken met de competitie – of door je er niets van aan te trekken”). ‘Acquisitie is eigenlijk leuren en jezelf opdringen’ (Laura: “Als je het zo ziet, dan zullen de mensen aan wie je je diensten aanbiedt dat ook van jou vinden”). En ‘mensen worden doodziek van acquisiteurs’ (Laura: “Dus hou ermee op om acquisiteur te spelen. Word jezelf en maak contact vanuit je krachtige zelf”). De grootste mythe: ‘Er is een ideaal acquisitieprofiel waar je aan moet voldoen.’ In haar leerstof rekent Laura genadeloos af met dat wijdverbreide misverstand. “Opmerkelijk zijn de voorbeelden van mensen die juist NIET voldoen aan het ideaalbeeld van schoonheid en leeftijd en die t-ch succesvol zijn. Dat juist hun lelijkheid (Jack Spijkerman), veelvuldig ‘eh’ zeggen (Herman Brood, Henk Westbroek) of te snel praten (Dolf Jansen) hen tot iets speciaals maakt. Perfect is saai (gááááp).”
Voor de duidelijkheid: die laatste geeuw komt volledig voor rekening van Laura. Dat ikzelf al na een uur de workshop verlaat, heeft niets met opkomende vermoeidheid te maken. Nee, ik heb gewoon zin gekregen in een lekker potje acquisitie bedrijven!
“Toen ik van Get Clients! hoorde, had ik meteen het idee dat het voor mensen zoals ik zou kunnen zijn. En dat was ook zo. Ik vind Laura’s aanpak heel prettig. Ze is stimulerend en positief en ze heeft oog voor de psychologische kant van de zaak. Ze stelt je op je gemak en je mag je onzekerheden bij haar tonen. Misschien omdat ze zelf ook een beetje onzeker is, hihi.” (Ingeborg A., tevreden klant)



