Augmented reailty (AR) gaat niet alleen over telefoonbrowsers zoals die van Layar. Reclamebureau Gummo lanceert samen met TNT de eerste AR-postzegel ter wereld. Houd hem voor een webcam, en een architectonisch 3D-plaatje verschijnt.
Gummo kreeg vorig jaar de opdracht een postzegelvel te ontwikkelen met het thema ‘bijzondere en nog uit te voeren architectuurprojecten in Nederland’. In samenwerking met het Nederlands Architectuurinstituut (NAI) pikte het hiervoor vijf nog niet gerealiseerde projecten van toparchitectenbureaus MVRDV, Neutelings Riedijk Architecten, Studio Marc Vermeulen & HAU, SeARCH en ZUS.
3D op een postzegel
Die komen veel beter uit de verf in 3D dan op een stukje plakpapier van drie bij drie centimeter. Daarom bekeek Gummo of het mogelijk was iets met Augmented Reality te doen. Dat is best aardig gelukt: op de site www.toekomstinbeweging.nl houd je de postzegels voor de webcam, en vrijwel onmiddellijk tovert de postzegel een gebouw op het scherm, dat van alle kanten te bekijken valt.
DPI Animation House
De technologie komt van DPI Animation House in Den Haag. Dat wist ondanks de petieterige oppervlakte van de postzegel genoeg informatie erin te plaatsen, om fraaie 3D-plaatjes te genereren. DPI verzorgde eerder ook al de 3D-plaatjes in de architectuur AR-browser van het NAI, Urban Architecture Reality.
Bekijk hier hoe het eruit ziet:
Lees ook:
-
Layar op een derde smartphones
-
Augmented Reality fact sheet
-
Layar heeft concurrenten
-
Layar, disruptief in augmented reality
-
Intel stapt in augmented reality van Layar
Elke week het beste van TechBusiness in de mail? Vraag de nieuwsbrief aan.



