De Duitse justitie heeft Siemens-bestuurslid Johannes Feldmayer gearresteerd in verband met een onderzoek naar fraude bij het Duitse technologieconcern. Feldmayer is de hoogste bestuurder van Siemens die tot dusver is opgepakt in verband met onderzoeken naar diverse fraudezaken bij het bedrijf.
Feldmayer is sinds 1979 werkzaam bij Siemens en zit sinds 2003 in de directie. Hij geeft bij Siemens onder meer leiding aan de ict-divisie. De openbaar aanklager in Neurenberg verdenkt hem ervan smeergeld te hebben betaald aan het hoofd van een werknemersorganisatie, Wilhelm Schelsky. Schelsky werd eveneens gearresteerd.
De arrestaties werden gedaan na een reeks invallen bij kantoren van Siemens in München, Erlangen en Neurenberg. Siemens wordt de laatste tijd geplaagd door fraudeschandalen. De autoriteiten begonnen in november een groot onderzoek naar verduistering, omkoping en belastingontduiking door medewerkers van Siemens, onder wie oud-directielid Thomas Ganswindt. Zij worden verdacht van het verduisteren van 200 miljoen euro voor omkooppraktijken in het buitenland.
Bron: Volkskrant