Mannen zitten op het werk vaak voor privé-zaken op internet, maar het internetgedrag van vrouwen is gevaarlijker. Dat blijkt uit Amerikaans onderzoek. Van de mannelijke werknemers gebruikt 65 procent internet van de baas voor persoonlijke doeleinden, tegen 58 procent van de vrouwen. De computers van vrouwelijke werknemers zijn echter vaker met virussen besmet dan de computers van hun mannelijke collega’s.
Mannelijke werknemers zijn gemiddeld 2,3 uur per week voor persoonlijke doeleinden aan het surfen. Voor vrouwen is dat gemiddeld 1,5 uur. Mannen bezoeken daarbij vooral websites met informatie over sport, het weer, aandelen, weblogs en pornosites. Verder is het luisteren van muziek en kijken van filmpjes populair.
Toch is niet het internetgedrag van mannelijke werknemers, maar juist dat van de vrouwelijke collega’s een veiligheidsrisico. Zij zijn in het algemeen minder op de hoogte van de gevaren van surfen en blijken vaker spyware binnen te halen.
(Management Rendement)



