Infexibel en ongastvrij. Zoals bij elk hotel is ook bij het Marriott Courtyard in Hoofddorp de vraag: komt u er ooit weer terug?
Op Schiphol zoek ik de juiste shuttlebus. Er staat een wat verfomfaaid exemplaar met de juiste hotelnaam erop. Geen chauffeur te bekennen. Ondertussen blèren non-stop de meest snerpende gitaren uit de speakers. Even later verschijnt iemand in een eenvoudige polo en broek die achter het stuur plaatsneemt. De chauffeur. Hoop ik. Hij rijdt alsof hij een vliegtuig moet halen. Ik moet me bij iedere bocht vastgrijpen aan de leuningen, om te voorkomen dat ik op de schoot van mijn buurman belandt.
Aangekomen in het hotel valt op dat het zo'n typische dertien-in-een-dozijn inrichting heeft. Niet fout, maar ook niet heel fijn. Het restaurant en de bar zijn verlicht (en verwarmd) als een soort grotto, maar desalniettemin mag ik niet bij de nep-openhaard plaatsnemen. "Het is niet de bedoeling dat daar gegeten wordt", ook al is het echt twee voetstappen verwijderd van het bar gedeelte. Zoveel inflexibiliteit belooft niet veel goeds.
Mijn kamer kon ik alleen boeken in combinatie met de "room that works deal". Heel Amerikaans. En persoonlijk zit ik niet te wachten op een tapasvoucher of een powerpackage met adultmovies en music on demand. En een ontbijt of de shuttlebus terug naar het vliegveld vind ik vanzelfsprekend, wat een onzin dat je daar apart voor moet betalen. In het pakket wordt ook gepronkt met gratis internet, maar volgens de website is dat sowieso al gratis. Al met al betaal je dus 29,95 voor zaken die je allemaal niet wilt en waar je niet om gevraagd hebt. Heel ongastvrij voelt dat. Net als betaald moeten parkeren op het eigen terrein van het hotel. Wat een flauwekul.
Als ik TV wil kijken, blijken een aantal zenders het niet te doen. Volgens de dame van de receptie een bekend probleem dat niet opgelost gaat worden. Ter compensatie wordt mij een barvoucher aangeboden, maar daar kom ik net vandaan, dus daar maak ik geen gebruik van.
Bij het uitchecken ziet de receptioniste van dienst dit alles staan. Zij vraagt waarom ik geen compensatie wilde en ik leg haar uit dat ik gewoon ben gaan slapen, niets aan de hand. Desondanks biedt zij aan om het pakket a 29,95 van de rekening te halen. Een zeer gastvrij gebaar, waar zij een pluim voor verdient. Maar als je het goed bekijkt is het wel een beetje een sigaar uit eigen doos. Daar kan zij niets aan doen, maar helaas is haar gastvrije instelling niet genoeg om ervoor te zorgen dat ik hier nog eens terug wil komen.
Hotel Courtyard by Marriott Amsterdam Airport Waar Bosweg 15, Hoofddorp, 023-556-9000 Web marriott.com Ambiance dertien-in-een-dozijn Capaciteit 140 kamers, 8 suites en 5 vergaderruimtes Kamerprijs vanaf €214,95 incl. pakket Parkeren €1,50 p/u, €12,50 p/d