Er mag vanaf 1 januari 2007 weer worden gebeld en gegeten op kosten van de baas. Ook het kerstpakket kan wat royaler uitvallen en het personeelsuitje hoeft de werknemer niets meer te kosten.
De fiscus zet het mes in de regels voor onkostenvergoedingen en loon in natura. De Tweede Kamer begint deze week met de behandeling van een wetsvoorstel dat een einde maakt aan allerlei regeltjes.
Het schrappen van de regels kost de fiscus tachtig miljoen euro. De nieuwe wet is gunstig voor werkgevers, omdat deze de administratieve lasten voor het bedrijfsleven met vijftig miljoen euro per jaar verlagen.
Geschrapt wordt onder meer de regel dat per jaar slechts tachtig zakelijke maaltijden mogen worden vergoed. Werkgevers moeten nu nog van elke werknemer het aantal zakelijke maaltijden bijhouden. De huidige regel levert de fiscus jaarlijks drie miljoen euro op, maar kost de werkgevers twee miljoen euro administratiekosten.
Voortaan mag de werkgever alle telefoon- en internetkosten van de werknemer vergoeden, als die voor meer dan tien procent zakelijk bedoeld zijn. Geschenken tot zeventig euro worden slechts belast met heffing van twintig procent. Daarboven wordt er wel gewoon loonbelasting over geheven. Tot dusver lag die grens op 35 euro.
(Het Parool)



