Bent u na 1 januari 1950 geboren? Dan zult u een streep moeten zetten door uw vroegpensioen. Door een strikte uitleg die het Kabinet geeft aan de belastingregels, wordt het onmogelijk om individueel bij te sparen bij een pensioenfonds om voor het 65e jaar te kunnen stoppen met werken.
Werkgevers en vakbewegingen vinden dat het kabinet met de strikte uitleg van de belastingregels het akkoord dat in 2004 na een massale vakbondsdemonstratie werd gesloten aan zijn laars lapt. Dat akkoord ging onder meer over de afschaffing van vervroegde uittredingsregelingen (vut) en prepensioen. De belastingaftrek voor het sparen voor een vervroegd pensioen werd toen namelijk afgeschaft. Voor werknemers die geboren zijn voor 1 januari 1950 werden per pensioenfonds overgangsregelingen afgesproken.
Voor jongere werknemers werd toen afgesproken dat die hun pensioen wel voor hun 65ste kunnen laten ingaan, al wordt het pensioen dan lager. Om die verlaging te beperken, bieden pensioenfondsen de mogelijkheid aan om bij te sparen. Staatssecretaris De Jager van Financiën wil nu echter af van die individuele spaarmogelijkheid. "De individuele spaarmogelijkheid maakt een dubbele pensioenopbouw mogelijk. Dat is volgens de wet niet toegestaan. Dat risico werd in 2004 bij de collectieve overgangsregeling voor de ouderen nog op de koop toegenomen om uitvoeringsproblemen te voorkomen, maar bij individueel bijsparen spelen die uitvoeringsproblemen niet. Ik zie dan ook geen reden om dubbele pensioensopbouw nog langer toe te staan", aldus De Jager.
Bron: De Volkskrant



