De Tweede Kamer roept ABN Amro-bestuursvoorzitter Rijkman Groenink op te verschijnen bij een hoorzitting over hedge funds en private equity.
De bijeenkomst zal 11 april plaatsvinden, zo blijkt uit de agenda van de kamercommissie voor financiën. Dat is kort voor de voor ABN Amro belangrijke aandeelhoudersvergadering van 26 april, waar Groenink zich moet verweren tegen kritiek van TCI en Tosca, twee hedge funds die de bank willen dwingen om zich in onderdelen te verkopen. Een woordvoerder van ABN Amro kon gisteravond nog niet aangeven of de bank op de uitnodiging van de Kamer zal ingaan.
In de Tweede Kamer bestaat brede zorg over de aanval op ABN Amro. Minister Bos van Financiën zei gisteren dat de Nederlandsche Bank voldoende instrumenten heeft om de stabiliteit van ABN Amro te waarborgen en mogelijke onwettige samenspanning door hedge funds aan de kaak te stellen.
Ondertussen is bekend geworden dat ruim zestig procent van de Nederlandse bestuursvoorzitters positief is over de opkomst van durfkapitalisten. De waarde van Nederlandse transacties met private equity is gestegen van 54 miljoen in 2003 tot 362 miljoen euro vorig jaar. Dat blijkt uit onderzoek van KPMG onder 130 bestuurders van beursgenoteerde en niet-beursgenoteerde ondernemingen.
Bron: FD.nl