29 november
De Fabrique, Maarssen
Veel groeiende bedrijven besteden te weinig tijd aan hun marketing. Of ze doen er helemaal niets mee of ze hebben één samengevoegde afdeling sales en marketing. Maar marketing verdient veel meer aandacht. Goede marketing trekt getalenteerde werknemers en nieuwe klanten aan. In deze workshop leert growth guru Verne Harnish u hoe. Harnish adviseert al ruim twintig jaar topentrepreneurs als Michael Dell en Fred de Luca (Subway).
Waarom wordt marketing zo vaak vergeten? Volgens Harnish begon dat eind jaren negentig met de stormachtige opkomst van de interneteconomie. De markt was zo goed dat het vooral belangrijk leek om aan de grote vraag te voldoen. Met het uiteenspatten van de bubble slonken ook de marketingbudgetten, voor zover die al bestonden. Bij veel groeibedrijven is de ceo meestal ook hoofd marketing. Maar die heeft maar zelden een goed marketingplan en is tegelijk met een hoop andere zaken bezig.
Nu de internethype voorbij is, de lessen zijn geleerd en de economie weer op stoom is, is een grote strijd begonnen om marktaandeel. Een belangrijk onderdeel van dat gevecht is het gevecht om het schaarse talent op de arbeidsmarkt.
Wat heeft een ondernemer aan uw workshop?
Meer dan 20.000 ondernemers van over de hele wereld hebben veel geleerd van de technieken en theorieën uit onze workshops. Zelf coach ik al ruim 25 jaar topentrepreneurs met cursussen op topunversiteit MIT en geef ik wereldwijd mijn growth summit-workshops. Entrepreneurs raden het elkaar aan. Als onze cursussen niet zo effectief zouden zijn en niet daadwerkelijk zouden helpen bij de groei van bedrijven, dan zou mijn bedrijf allang niet meer bestaan. Cursisten zijn vooral enthousiast dat de cursus zo goed aansluit bij de praktijk en dat ze er direct mee aan de slag kunnen.
Waarom is marketing zo vaak een ondergeschoven kindje?
Marketing is vaak zo essentieel voor ondernemers dat het moeilijk voor ze is iemand te vinden die het net zo goed kan. Maar als het bedrijf gaat groeien en de oprichter een heleboel andere zaken erbij doet, dan lijdt de marketing daar vaak onder. Wat daar nog bijkomt is dat niemand marketing echt nodig had tijdens de internetbubble van eind jaren negentig. Nu het stof is opgetrokken is het zaak je wel weer met marketing bezig te houden en marktaandeel te veroveren.
Hoe kan ik met marketing betere mensen werven?
De afdeling P&O bestaat vaak uit hele aardige mensen, maar het ontbreekt bij het opstellen van personeelsadvertenties en andere werving meestal aan een marketingfocus. Momenteel is het tekort aan getalenteerd personeel zo dramatisch dat het vinden van goede werknemers nog belangrijker is dan het vinden van klanten. Als het talent eenmaal binnen is, komt de business vanzelf. Daarom kom ik met een aantal praktische guerrillamarketingtechnieken om talent aan te trekken.
Hoe weet ik of mijn merk werkt?
Zijn er klanten die direct aan jouw bedrijf denken als ze een woord horen, zoals ‘reclamebureau uit Amsterdam’ of ‘jonge maker van klantensoftware’? En raden die klanten jou ook aan bij andere potentiele klanten? Dat zijn twee van de belangrijkste criteria.
Waarom is het zo belangrijk om marketing en sales van elkaar te scheiden?
Marketing en sales moeten worden gedaan door verschillende typen mensen. Marketing is meer analytisch. Sommige van de allerbeste marketeers zijn ingenieurs of afgestudeerde natuurkundigen. Ik vind ook dat de chef marketing direct moet rapporteren aan de ceo en niet via sales.
Wat moet ik met een marketingstrategie als ik een klein bedrijf heb?
Als je klanten nodig hebt, heb je een marketingstrategie nodig. En zoals met iedere strategie heb je er al een van jezelf . Maar de vraag is of die werkt? Komen de klanten sneller naar jou dan naar je concurrent? Als dat niet zo is, is het tijd te werken aan een betere marketingstrategie. (LH)
In dit seminar leert u:
-
Het belang van een duidelijk onderscheid tussen marketing en sales. Waarom het samenvoegen van beide afdeling de effectiviteit van uw marketing enorm vermindert.
-
Wat marketing effectief maakt.
-
Wat een sterk merk is en hoe ook uw merk sterk wordt.
-
Wat de eigenschappen zijn van een goede marketingmanager en waarom die verschillen van een salesmanager.
-
Hoe u op een effectieve manier een marketingafdeling inhuurt.
-
Hoe u goede marketing meet, zodat u geen geld verspilt.
-
Hoe u onderscheid maakt tussen een partnerrelatie en een transactierelatie en hoe dat de structuur van uw organisatie kan veranderen.
-
Wat guerrillamarketing is en hoe u die kunt gebruiken.
-
Hoe u een verhaal ontwikkelt dat klanten nieuwsgierig maakt naar uw producten en diensten.
-
Wat de drie wetten van de marketingfysica zijn.
-
Waarom alleen klanttevredenheid onvoldoende is en waar u dan wel op moet letten.
-
Welke vier vragen u aan elke klant moet stellen en voor welke vraag klanten het bangst zijn.



