Wat de Coolcat-oprichter precies voor de kledingketen heeft betaald, is niet bekendgemaakt. M&S (meer dan 400 winkel) wordt onderdeel van de Excellent Retail Brands groep (ERB). Onder die retailcombinatie vallen los van Coolcat ook winkelketens als America Today en Wonder Woman. De overname is tekenend voor hoe de branche in beweging is. Er wordt aan alle kanten stuivertje gewisseld op het moment.
Zo zie je hoe grote partijen als Maxeda in hun portofolio aan het snijden zijn. Maxeda (omzet 2009: 1 miljard euro) verkocht recent al de Bijenkorf aan de Britse warenhuisketen Selfridges en de V&D en lunchketen La Place aan investeringsmaatschappij Sun Capital Partners. De lingeriewinkels van Hunkemöller zijn twee weken geleden verkocht aan investeringsmaatschappij PAI Partners. Kahn – die zich de afgelopen jaren tot een succesvolle retailspeler heeft weten op te werken – profiteert nu dus ook van de ‘kerstuitverkoop’ bij Maxeda. Zakenblad Quote schat zijn vermogen inmiddels op 150 miljoen euro.
In 2007 verkocht Maxeda – dat na de uitverkoop alleen nog de Praxis als bekende retailtitel behoudt – al de Hema aan de Britse investeringsmaatschappij Lion Capital. Die heeft het warenhuis inmiddels ook in de etalage staan. Ahold zou als laatste in de race zijn, maar de overnameprijs – geschat op 1,5 miljard euro – zou de eigenaar van Albert Heijn wat te gortig zijn.
Bekijk ook de slideshow:
Een origineel cadeau voor je relaties en/of collega’s?
Geef het decemberpakket van Sprout cadeau, 4x inspiratie voor slechts € 10,-