De Leeuwendaal Alliantie is een verbond van vier gelijkgestemde organisaties, vertelt Maaike Rutten, directeur ontwikkeling en innovatie bij Leeuwendaal. “Samen ondersteunen Hiemstra & De Vries, Lagerweij, Holtrop Ravesloot en Leeuwendaal opdrachtgevers in de publieke sector en in het bedrijfsleven. Het gaat om het organiseren van werk, het versterken van de bezetting en het ontwikkelen van talent. We helpen organisaties om de verbondenheid te versterken, de wendbaarheid te vergroten en gestelde doelen te realiseren. Bij alles wat we doen staat de gedeelde overtuiging dat mensen het verschil maken, centraal. Human-centric consultancy is het cement van de alliantie.”
Maatschappelijke impact
Adviesbureau Hiemstra & De Vries sloot zich in september 2025 aan bij de Leeuwendaal Alliantie. “Wij willen vooroplopen en denken continu na over hoe we maatschappelijke impact kunnen maken”, zegt Ralph Hanekamp. “Dat vergt grote investeringen in zaken als innovatie, kwaliteitssystemen, automatisering en mvo. Daarom kozen we voor schaalvergroting in een constructie met zielsverwanten. In het eerste gesprek met Leeuwendaal voelden we meteen een enorme klik. De maatschappelijke resultaten zijn nog steeds ons ijkpunt. We gaan juist door als het lastig wordt. Want het lastige moment is precies het moment waarop echte ontwikkeling plaatsvindt.”
De opdrachtgevers van Hiemstra & De Vries zijn publieke organisaties met een stevige maatschappelijke opdracht. “Denk aan een gemeente die haar inwoners beter wil bedienen. Een zorginstelling die de kwaliteit van haar zorg wil verbeteren. Die opdracht is altijd ons vertrekpunt. Wij weten dat je die opdracht realiseert door de mensen die deze moeten waarmaken zich te laten ontplooien, te laten samenwerken en groeien. Mens- en resultaatgericht zijn voor ons twee kanten van dezelfde medaille.”
Langetermijnrelaties
“Veel adviestrajecten werken van buiten naar binnen: experts komen, analyseren, adviseren en vertrekken. Human-centric consultancy werkt van binnen naar buiten”, vult Floris Jan Masmeijer van Lagerweij aan. Zijn organisatie sloot zich ongeveer tegelijk met Hiemstra & De Vries aan bij de Leeuwendaal Alliantie. “Wij helpen organisaties om zichzelf beter te begrijpen. Dat vraagt tijd en geduld, maar de uitkomst is meer eigen, meer gedragen en duurzamer. De maatstaf is of mensen zich kunnen ontplooien, of ze verbonden zijn met hun werk en met elkaar. Als dat klopt, volgt de performance vanzelf.”
Masmeijer is ervan overtuigd dat duurzame resultaten voortkomen uit mensen die floreren. “Uiteindelijk is het simpel: organisaties zijn mensenwerk. Als je dat serieus neemt in je adviesaanpak, maak je echt het verschil.”
Als relatief klein bureau koos Lagerweij al eerder voor langetermijnrelaties met opdrachtgevers. “Dat noemden we het ‘menseffect’. Onze adviseurs voelden dan ook meteen de connectie met collega’s van Leeuwendaal.”
Toekomstbestendig leiderschap
De jongste toevoeging aan de alliantie is tegelijk de oudste: Holtrop Ravesloot, opgericht in 1960 en daarmee de eerste executive-searchorganisatie van Nederland. Het bureau vindt en selecteert directeuren, bestuurders en toezichthouders voor het bedrijfsleven en de publieke sector. Holtrop Ravesloot heeft diepgaande kennis van leiderschapsdiagnostiek en een breed netwerk in profit en publiek domein. “Wat ons overtuigde om ons aan te sluiten is de meerwaarde van een multidisciplinair bureau”, vertelt Gerald Knol. “Leeuwendaal kent organisaties van binnenuit. Dat maakt het gesprek over leiderschap rijker en de match duurzamer. Voor een bestuurder of kandidaat betekent onze aanpak dat je wordt beoordeeld op wie je bent. Op je drijfveren, je waarden, je manier van samenwerken. Wij zoeken bewust naar wat wij ‘a careful contrast’ noemen: voldoende aansluiting bij de bestaande cultuur en tegelijk vernieuwend genoeg om met andere vragen en perspectieven te komen. Dat schept leiderschapsteams die elkaar scherp houden en toekomstbestendig zijn.”
Verbonden
“Alle vier de partners in de alliantie leren van elkaar. We ontwikkelen echt samen”, besluit Rutten. “Organisaties en bedrijven waarin mensen zich verbonden voelen met elkaar, met hun opgave en met de missie van de organisatie, presteren significant beter. Dat bewijzen we nu zelf ook.”
De Leeuwendaal Alliantie combineert kennis van structuren, systemen en processen in organisaties met kennis over de ontwikkeling van teams en leiderschap. Rutten: “We komen op álle plekken in de organisatie en zijn ook nog eens sterk gericht op samenwerking. Daar profiteren niet alleen wij, maar ook onze opdrachtgevers van.”



