De VVD zal morgen de Kamer voorstellen om kleine ondernemers niet langer te verplichten aan CBS-enquetes mee te werken, een preventiemedewerker in dienst te nemen en maandelijks belastingen en sociale verzekeringen op te geven. Dit schrijft het Financieele Dagblad.
Ondernemers zijn nu verplicht om mee te werken aan enquêtes van onder meer het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Deze informatieverplichting staat bovenaan in de top tien van hinderlijke regels, die is opgesteld door de commissie Stevens.
Kamerlid Charlie Aptroot dient dinsdag in de Kamer een motie in, waarin hij het kabinet oproept de verplichting uiterlijk 1 juli ongedaan te maken voor het midden en klein bedrijf. Hij zal wijzen op een incident waarbij een ondernemer weigerde de formulieren in te vullen en daarom werd vervolgd door het Openbaar Ministerie. Dat seponeerde de zaak toen duidelijk werd dat de ondernemer bij zijn weigering zou blijven.
Aptroot zal morgen nog twee andere moties indienen. Een om de verplichte preventiemedewerker voor 1 april af te schaffen. De ander om het midden en kleinbedrijf vrij te stellen van de maandelijks aangifte loonbelasting, sociale verzekeringen en btw.
-Deze verplichting is dit jaar ingevoerd. Voorheen moesten bedrijven viermaal per jaar aangifte doen-.(zibb.nl)



