Cees van Steijn verruilt zijn baan als bestuursvoorzitter van telecombedrijf Priority Telecom voor die van Blue Fox. Van Steijn gaat per 1 augustus aan de slag bij de ICT-dienstverlener. De aandeelhouders mogen zich eind augustus in een bijzondere aandeelhoudersvergadering over de benoeming uitspreken.
Van Steijn (geboren in 1951) heeft, naast Priority Telecom, bestuursfuncties vervult bij uitgever Meulenhoff, Amsterdam RAI, Newconomy, Landis en Veronica. Volgens de VEB, Vereniging voor Effectenbezitters staat hij bekend als “puinruimer”.
Dat heeft hij gedaan bij Newconomy en Landis. Bij zijn aantreden als topman van Priority Telecom, waar hij eerst via adviesbureau Boer & Croon binnenkwam, werd hij geroemd om zijn kwaliteit om in een korte tijd een scherpe financiële analyse te maken.
Van Steijn volgt Sjoerd Eisma op die medio mei vertrok. Als reden van diens vertrek werd door het bedrijf “een combinatie van persoonlijke redenen en verschillen van inzicht met de raad van commissarissen” genoemd. Eisma werd bekritiseerd omdat de resultaten achterbleven. Onder druk van enkele grootaandeelhouders was al besloten een extra commissaris te benoemen om het toezicht op het management van Blue Fox te verscherpen. Het bedrijf uit Dordrecht heeft de afgelopen twee jaren forse verliezen geleden.
(ANP)



