Rijkman Groenink van ABN Amro verwacht een consolidatieslag onder de grote Europese banken. Hoewel hij geen concrete plannen ontvouwde, sluit hij een fusie van zijn bank niet uit.
Dit meldde de bestuursvoorzitter tijdens de presentatie van de jaarcijfers. Rijkman Groenink, op krukken door een ‘huis-tuin-en-keuken-ongeluk’, verwacht dat grote Amerikaanse banken in de nabije toekomst zullen expanderen in Europa. ‘Europese banken zullen de concurrentie voelen’ en daardoor zal een consolidatieslag noodzakelijk zijn.
Groenink zei zelfs bereid te zijn de negatieve gevolgen op de korte termijn van een overname of fusie te accepteren, zoals een ‘verminderde efficiency en winstgevendheid, culturele problemen en ‘gedoe’ voor het management’. Volgens hem is het prioriteit voor ABN Amro het aantal klanten in Europa minstens te verdubbelen.
Ook analisten verwachten een nieuwe fusiegolf. In de Financiële Telegraaf voorspelt analist Mark Hoge van Lehman Brothers: “Nu de topbestuurders weer meer zelfvertrouwen hebben en de balanscijfers er veel beter uitzien, zullen zij weer aan consolidatie gaan werken.” (BK)