In tegenstelling tot de hoge lonen van de meeste topmannen, kregen de oprichters van de populaire zoekmachine Google, Serge Brin en Larry Page, vorig jaar voor het derde jaar op rij een jaarsalaris van één dollar. Dat is wel exclusief een vakantiebonus van 1723 euro. Dit blijkt uit documenten die zijn ingediend bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.
De bestuursvoorzitter van Google, Eric Schmidt, kreeg ook 1 dollar loon uitbetaald over heel 2006. Daarnaast kreeg hij meer dan een half miljoen dollar op zijn rekening gestort om de kosten van zijn persoonlijke beveiliging te dekken.
Ze kunnen het missen. De drie zijn toch al multimiljardairs door hun belangen in Google. Brin bezit een pakket aandelen Google ter waarde van meer dan 28 miljard dollar en Page heeft meer dan 29 miljard dollar aan aandelen. Schmidt, die in 2001 bij Google kwam werken, bezit voor meer dan 10 miljard dollar aan Google-aandelen. De beurswaarde van Google bedraagt ongeveer 150 miljard dollar.
Bron: ANP