Eh… dat wil zeggen, nergens anders in Europa was de daling van het aantal faillissementen zo sterk als in Nederland. Heel Europa deed het in 2007 relatief goed met 5 procent minder faillissementen tot een totaal van 129.822.
Mooie cijfers, al is de daling van het aantal omvallende bedrijven lager dan in 2006. Toen nam het aantal faillissementen in de EU af met 12,3 procent, schrijft onderzoeksbureau Creditreform.
Ondernemers in Denemarken en Luxemburg hadden een zwaar jaar met respectievelijk 21 procent en 7,3 procent meer surseances.
Hoe goed de cijfers ook zijn, we vallen altijd nog in het niet bij de Amerikanen. Daar nam het aantal faillissementen af met 6,1 procent tot een totaal van slechts 18.500. Betere faillissementsbeschermingen (zoals Chapter 11) hebben daar ongetwijfeld mee te maken.
(Rutger Betlem)