Managers zetten hun werknemers het liefst 24 uur per dag aan het werk. Dat is echter geen goed streven, zo blijkt uit het promotieonderzoek van Elianne van Steenbergen van de Universiteit Leiden. "Mensen met een betere balans presteren beter dan mensen die niets naast hun werk doen," zegt ze in Intermediair.
De afgelopen veertig jaar gingen onderzoeken volgens Van Steenbergen altijd over de negatieve kant van de combinatie werk en privé, over hoeveel stress dat zou opleveren. "Maar er is ook een andere kant: je kunt er ook energie van krijgen, van je rol als vader bijvoorbeeld, dat je dan weer meeneemt naar je werk. Mensen met een betere balans presteren beter dan mensen met een slechte balans of mensen die niets naast hun werk doen."
Minder vatbaar
Van Steenbergen heeft wel een mogelijke verklaring voor de uitkomst van haar onderzoek. "Wellicht is net als bij beleggen: je bent minder kwetsbaar als je je aandelen spreidt. Als het in je werk niet goed gaat, maar je hebt kinderen, een partner of een belangrijke hobby, kun je daar nog voldoening uithalen. Je bent minder vatbaar voor de stress van je werk."
Leren
Van Steenbergen denkt dat mensen in de verschillende rollen ook andere dingen leren. "Ouders zeggen bijvoorbeeld dat ze door het opvoeden van hun kinderen een spiegel krijgen voorgehouden over hun gedrag en dat hen dat helpt bij hun rol als leidinggevende. Of andersom: dat ze door hun werk hebben geleerd assertiever te zijn. Waardoor ze dat tijdens ouderavonden ook durven zijn."
Bron: Intermediair
Meer over dit onderwerp:



