Het moet niet gekker worden. Eerder berichtten we op MT.nl dat een MBA-opleiding geen garantie biedt op een lucratieve managementfunctie. Nu blijkt dat een goed stel hersens ook al een overbodige luxe is als ultieme rijkdom het einddoel is.
Wie niet sterk is moet slim zijn, maar wie dom is mag absoluut niet klagen. Amerikaans onderzoek bewijst namelijk dat rijkdom niet voortvloeit uit intelligentie. Uit de studie komt naar voren dat mensen die minder intelligent zijn dan gemiddeld, net zo rijk zijn als mensen die hoger scoren in een IQ-test. Onderzoeker Jay Zagorsky van de Ohio State University brengt het slechte (of goede nieuws) als volgt: “Mensen worden niet rijk, enkel als ze slim zijn.”
Beter nieuws voor de slimmeriken onder u: mensen met een hoog IQ krijgen wel meer betaald dan anderen. Elk punt meer in een IQ-test betekent een toename van 202 tot 616 dollar per jaar aan inkomsten. Helaas resulteert dit niet in meer rijkdom. Op dat vlak doen mensen met een lager IQ het net zo goed. Zagorsky heeft hier geen verklaring voor, maar denkt dat mensen met een hoger IQ minder sparen en onderzoekt de kwestie op dit moment.
7.403 Amerikanen verleenden hun medewerking aan het onderzoek. Alle respondenten zijn mid-veertigers en zijn sinds 1979 vaker onderworpen aan onderzoek. Dit keer kregen ze een intelligentietest voorgelegd en werd hun inkomen en totale rijkdom vastgelegd. Daarnaast werd gekeken of ze hun creditcardlimiet hebben overschreden, of ze de afgelopen vijf jaar wel eens een rekening hebben laten liggen en of ze ooit bankroet zijn verklaard.



