Quint Wellington Redwood leidt bedrijven naar verrassende mogelijkheden
Quint Wellington Redwood, kortweg Quint, noemt zichzelf graag
‘organisatieadviseur met verstand van IT’. “We helpen bedrijven
doelen te bereiken waarvan ze zelf niet hadden gedacht dat ze haalbaar zouden zijn”, zegt CEO Hans van Herwaarden. “Dat is niet alleen opwindend voor die bedrijven, maar ook voor onze eigen mensen.”
“Door continu de grenzen te verleggen kunnen wij weer nieuwe opdrachtgevers van onze unieke en hoogwaardige dienstverlening voorzien, groeien onze mensen en groeit ons bedrijf”, vervolgt Van Herwaarden. “We zijn al een tijdje bezig heel anders om te gaan met consultancy en organisatieadvisering dan de markt tot nu toe gewend was. Daarbij merken we dat steeds meer organisaties naar ons
toe komen, juist omdat we het anders doen dan de anderen en daar ook zichtbare resultaten mee behalen. Bedrijven vragen ons aan boord te komen als er problemen moeten worden opgelost of als er zich kansen voordoen waarmee ze op dat moment niet goed raad weten. Beide situaties vormen voor ons een uitdaging waarin wij een substantieel verschil kunnen maken. Wij willen in die situaties bij voorkeur geen volgende rol, maar een leidende rol hebben. Daardoor is de impact van wat wij doen veel groter.”
Specialisatie
Je moet als bedrijf wel een bewuste keuze maken om met Quint in zee te gaan. Juist vanwege de onorthodoxe manier van werken zal niet iedere onderneming die stap durven zetten. “Je kunt het vergelijken met naar de kapper gaan”, legt Van Herwaarden uit. “Dat doe je niet om er hetzelfde uit te zien als je de deur uitloopt, maar om jezelf een ander uiterlijk aan te meten. Je legt je lot dan in handen van een professional en je verwacht dat die zijn werk goed doet. Zo doen wij het ook. Wij zijn goed in wat wij doen en daar vertrouwen onze klanten op. Het feit dat we het afgelopen jaar met bijna 50% zijn gegroeid zou je daarvoor als bewijs kunnen zien. De feitelijke onderbouwing van dat succes ligt echter in onze specialisatie. De dingen die wij doen, strategy, sourcing en servicemanagement, hebben wij bij zeer veel opdrachtgevers over de hele wereld al bijzonder vaak in allerlei varianten gedaan. Die ervaring koesteren we in de vorm van best practices. Daardoor zijn we nu meestal in de helft van de verwachte tijd klaar en doen we dat ook nog vaak voor de helft van het gereserveerde budget. De vele succesvolle praktijkcases die wij wereldwijd hebben opgebouwd benutten we natuurlijk volop voor onze nieuwe opdrachtgevers, waardoor die tijd- en budgetwinst steeds eenvoudiger te realiseren is. Op basis daarvan kunnen we nieuwe klanten nu ook resultaatgarantie aanbieden waar we onze beloning van afhankelijk stellen. Zo zeker zijn we van onze zaak.”
Dare to challenge
Hoe ziet Quint zijn eigen toekomst? Kun je altijd visionair blijven of word je op een bepaald moment ingehaald door de tijd? Van Herwaarden: “Er bestaat nog steeds een grote kloof tussen businessmanagement aan de ene kant en IT-management aan de andere kant. Wij overbruggen die kloof met onze professionals, die beide kanten van haver tot gort kennen. In de zeer nabije toekomst zal het één onlosmakelijk verbonden zijn met het ander. De problemen die zich nu bij veel bedrijven voordoen, komen voort uit de verschillen in benadering tussen business en IT. Naarmate die verschillen kunnen worden weggenomen zal een onderneming beter gaan presteren. Het is slechts een kwestie van tijd voordat algemeen wordt erkend dat het die kant opgaat, en dat heeft alles te maken met de nieuwe generatie managers die nu nog in de wachtkamer zit. Die weet niet beter dan dat IT de business ís. Wij lopen uiteraard vooruit op die ontwikkeling door nu al aantrekkelijke proposities te formuleren voor bedrijven die ook vooruit durven te kijken. In de nu vijftien jaar van ons bestaan zijn we in onze niche altijd visionair geweest en we zullen dat ook zeker blijven. Dat doen we door veel research te plegen en nieuwe concepten te bedenken waarmee we met een paar klanten experimenteren. We bereiden ons nu al voor op de volgende grote ontwikkeling op IT-gebied in relatie tot businessprocessen. Die zal alles te maken hebben met IT-valuemanagement, ofwel: wat voegt IT nu daadwerkelijk meetbaar toe aan mijn business, mijn omzet, mijn winst, mijn merk, et cetera. Daarover zijn organisaties terecht steeds kritischer aan het worden. Met die gedachte in het achterhoofd voeren wij ónze business. Wij organiseren het in praktijk brengen van die gedachte voor onze opdrachtgevers en we zitten zo in elkaar dat we proberen te
realiseren wat niemand voor mogelijk houdt. Ons credo luidt niet voor niets: dare to challenge. Dat geldt niet alleen voor onszelf; we proberen het ook bij onze klanten los te maken. Die mentaliteit eist weliswaar veel van onze eigen professionals, maar die worden maar al te graag uitgedaagd.”



