Niemand maakt graag reclame voor de concurrent. Maar of iedereen zich kan vinden in het censuurbeleid van British Airways (BA) is de vraag. De luchtvaartmaatschappij heeft beelden van Richard Branson, de directeur van rivaal Virgin Atlantic, weggeknipt uit de James Bond-film Casino Royale.
In de verwijderde scène draait Branson bij de luchthavencontrole op het vliegveld van Miami zijn gezicht naar de camera. Aan boord van toestellen van de Britse maatschappij is hij nu alleen nog maar kort vanaf de rug te zien. Ook poetste BA in een scène het Virgin-logo van de staart van een toestel van de concurrerende maatschappij.
Volgens een woordvoerder van BA wordt er vaak in films geknipt die aan boord worden vertoond. Beide maatschappijen hebben een geschiedenis van bittere rivaliteiten. Branson leende een van zijn toestellen gratis uit voor de kaskraker. Volgens dagblad the Daily Telegraph hadden de filmmakers eerst contact op genomen met BA, maar kozen zij later voor Virgin Atlantic.
Bron: ANP



