De Italiaan Paolo Scaroni, een commissaris van ABN Amro, heeft handel in ABN Amro-aandelen voor eigen rekening niet tijdig opgegeven aan de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Dat schrijft NRC Handelsblad op basis van meldingen uit het AFM-register.
Uit het register blijkt dat Scaroni eind vorig jaar 9742 ABN Amro-aandelen bezat. In transacties op 30 januari en vier kort opeenvolgende data in februari van dit jaar werden voor Scaroni’s rekening nog eens 10.250 aandelen gekocht op koersen rond de 25 euro. Kort daarna schoot de koers van ABN Amro omhoog. Volgens de krant zou de portefeuille van Scaroni nu “op een winst staan van meer dan 100.000 euro.”
In het jaarverslag van ABN Amro over 2006 en in bij Amerikaanse toezichthouders gedeponeerde documenten ontbreken de transacties. In het voorlopige biedingsbericht van Barclays op ABN Amro staat het aandelenpakket van Scaroni wel. ABN Amro liet aan het dagblad weten dat Scaroni pas na de publicatie van het jaarverslag van ABN Amro ontdekte dat hij, via een beleggingsportefeuille van zijn eigen Scaroni Limited, aandeelhouder van ABN Amro was. Verder noemt de bank het “een interne zaak.”
Bron: ANP