Het Commissariaat voor de Media komt maandag met een eigen onderzoek naar de topsalarissen en ontslagvergoedingen bij de publieke omroep over 2007.
Dat maakte minister Plasterk (Media, PvdA) in de Tweede Kamer bekend. Op initiatief van de SP moest hij uitleg geven over de hoge ontslagvergoedingen en de stijging van het aantal topsalarissen bij de publieke omroep vorig jaar. Al in december nam de Tweede Kamer een motie aan die bepaalt dat niemand bij de publieke omroep meer zou mogen verdienen dan de minister-president, ook presentatoren en omroepbestuurders niet. Minister Plasterk wilde niet op de kwestie ingaan zolang hij niet beschikt over de gegevens van het Commissariaat voor de Media.
De fracties spraken unaniem hun afkeuring uit over de stijging van het aantal topinkomens en de royale ontslagvergoedingen bij de publieke omroep. Omroepbestuurders, zo blijkt uit de jaarverslagen over 2007, bedongen hogere ontslagvergoedingen dan in 2006. En ook het aantal veelverdieners onder presentatoren en omroepsbonzen is toegenomen.
Het gaat hier om publiek geld, beklemtoonden de woordvoerders, en dat is in de eerste plaats bestemd voor programma's, niet voor salarissen. PvdA'er Martijn van Dam( PvdA) becijferde dat de vertrekpremies van in totaal 1, 7 miljoen euro – voor KRO-directeur Verlind, AVRO-presentator Karel van de Graaf en TROS-bestuurder Karel van Doodewaerd – "minstens twintig" programma´s kunnen worden gemaakt.



