Het ministerie van Economische Zaken stelt 400 tegoedbonnen van 7.500 euro voor technologische kennisvergaring ter beschikking. Maar wees snel, ze zijn zo weg.
De innovatievoucher is een initiatief van het Innovatieplatform. Het doel is samenwerking tussen ondernemers en kennisinstellingen als universiteiten en hogescholen te stimuleren. Volgens platform SenterNovem dat de aanvragen regelt, blijft teveel kennis bij kennisinstellingen op de plank liggen.
In principe komt iedere zelfstandig ondernemer in aanmerking voor de innovatievoucher. Maar zoals SenterNovem stelt, moet de kennisvraag “toepassingsgericht zijn, zodat de MKB-ondernemer de verworven technologie of technologische kennis kan inzetten voor de vernieuwing van zijn product, proces of dienst.”
De verstrekking van de vouchers volgt op een succesvolle proef in 2004 toen Economische Zaken 100 stuks aan ondernemers uitdeelde. Dit jaar heeft minister Brinkhorst besloten om 400 vouchers te verstrekken.
De aanvraagprocedure gaat van start op 15 maart en duurt tot 13 mei. Een snelle reactie is geboden, de bonnen zijn zo populair dat het geen twee maanden zal duren. Vorig jaar waren de vouchers binnen een dag weg.
Kleine bedrijven
Uit de resultaten van vorig jaar blijkt dat vooral kleine bedrijven met vijf man of minder personeel bij het aanvragen ondervertegenwoordigd waren. Veel vouchers kwamen terecht bij de zakelijke dienstverlening (architecten, ingenieurs en overige ontwerpbureau’s).
Dit jaar is het mogelijk voor kleinere bedrijven om zich te bundelen en gezamenlijk een aanvraag in te dienen. De kansen op honorering worden daardoor vergroot. Maak u niet druk als u nog geen kennisvraag heeft geformuleerd. Dat is niet nodig om een voucher aan te vragen. Het belangrijkste is dat u op 15 maart uw aanvraag via de post heeft verstuurd.



