Afgelopen jaar besloten Thiemo van Rossum en Joris Hoogenbosch hun studentenuitzendbureau Studelta op te delen in segmenten. Van Rossum: “We werken nu branchespecifiek, we kijken nu per segment waar behoefte is. Zo kunnen we gerichter groeien, omdat we de kansen en mogelijkheden in elke sector direct kunnen aanpakken. Door onszelf op te delen kunnen we snel blijven schakelen, omdat we binnen elke sector een kleine partij vormen. Zo kunnen we onze challengermentaliteit behouden.”
De behoefte aan de 3.500 jonge talenten die Studelta in haar bestand heeft, blijft groeien. “Zeker met de economische crisis willen bedrijven de beste mensen aannemen, nu de tekorten zo hoog zijn. Bij ons vinden ze derde- en vierdejaarsstudenten en afgestudeerden van het HBO en WO. Ook de studenten vinden het geweldig, we krijgen er nog steeds elke maand zo’n 250 à 300 inschrijvingen bij.”
Spannend
Studelta heeft twee nieuwe projecten op touw gezet. De eerste is het Pre-traineeship, een instroommodel waarbij laatstejaarsstudenten naast hun studie werken om te zien of een bepaalde baan of organisatie iets voor hen is. Van Rossum: “Vooral grote organisaties vinden dat interessant, want die staan normaal gesproken aan het einde van de poort te wachten op afgestudeerden. Nu kunnen ze de grootste talenten al in het laatste jaar binnenhalen.”
Na een moeizame start loopt de Pre-traineeship goed, er zitten momenteel 75 studenten in het traject. “Het is altijd spannend om een heel nieuw model op te zetten, maar het bevalt goed. Voor ons betekent het commitment en partnership met een aantal grote bedrijven, die grote contracten van duizend uur afsluiten. Dat is prettig voor de continuïteit.”
Daarnaast is Studelta gestart met Pro-mbo, een traject voor laatstejaars mbo-studenten. “Dat doen we in samenwerking met Wegener. We zijn er mee gestart in Alkmaar, en kijken eind dit jaar of we het gaan uitbouwen naar de rest van Nederland. Nu we de voorfase voorbij zijn, begint het te groeien, en het ziet er goed uit.”
Herkenbaarheid
Ook moeten de ondernemers werken aan hun herkenbaarheid: de ondertitel ‘talentenorganisatie’ bleek te vaag. Daarom noemen Van Rossum en Hoogenbosch zichzelf voortaan recruitmentorganisatie. Ook is er besloten om alle aandacht voorlopig te richten op Studelta en Pro-mbo.
Om die reden is Yobcast – waar studenten kunnen solliciteren middels filmpjes – verkocht, en is investeringsfonds New Talent Group op een laag pitje gezet. “We hebben het afgelopen jaar veel verschillende dingen gedaan, maar willen nu focussen. Zodat we eerst alle mogelijkheden kunnen halen uit de bestaande projecten, voordat we weer verder gaan met andere initiatieven.”