Dat laat het CPB dinsdag weten. In december werd nog een krimp van 0,75 procent voorspeld, maar de crisis blijkt stukken harder toe te slaan dan gedacht.
Koopkracht
Ondernemers die zich richten op de binnenlandse consument boffen: de koopkracht stijgt dit jaar met 2,25 procent. De inflatie zal dalen naar één procent.
Wie zich bezig houdt met de im- en export van goederen krijgt het echter zwaar. Het CPB verwacht een daling van de uitvoer met 11,75 procent en een terugval van de invoer met 9,25 procent.
Werkloosheid
Volgens het CPN zal de werkloosheid de komende jaren flink oplopen. Dit jaar naar 5,5 procent en in 2010 zelfs naar 8,75 procent. In de laatste drie maanden van vorig jaar kwamen er nog wel 95.000 banen bij, maar toch daalde het aantal vacatures in het sterkste tempo dat ooit is gemeten.
When will the hurting stop?
Vanaf 2010 komt er langzaam een einde aan de recessie, zo is de verwachting. Dan zal de krimp nog maar 0,25 procent zijn ten opzichte van 2009, met mogelijk positieve cijfers in 2011.