Ieder jaar in november zendt de Amerikaanse tv-superster haar Favorite Things-show uit, een eindeloze parade van haar favoriete producten: van shawls en spijkerbroeken tot brownies en popcorn. Veel Amerikaanse entrepreneurs dromen ervan in die show te komen. De voorbereiding daarvan beginnen in september, maar wie pech heeft wordt pas een paar weken voor uitzending gebeld.
Voor de kleinere ondernemer begint dan een ware uitputtingsslag. Zo moesten de brownie-producenten van Moveable Feast van oktober tot en met oudjaar nonstop doorwerken om aan de geëxplodeerde vraag te voldoen. Ook cakebakker We Take the Cake zag zijn omzet van 450.000 dollar naar 840.000 stijgen. “De telefoon rinkelde letterlijk onophoudelijk, zes weken lang”, vertelt shawlmaker Pete Seltzer van Kashwere.
Oprah verricht niet altijd wonderen. De mensen van Fox & Obel zaten na de uitzending gespannen klaar, maar er gebeurde helemaal niks. Hun product bleek te duur.
Over Amerikaanse tv-exposure gesproken. Een aflevering van Sex and the City deed wonderen voor de Nederlandse kinderwagenmaker Bugaboo.
Zijn uw sales wel eens omhoog geknald door publiciteit? En was u daar op voorbereid? Vertel het ons.