De vakbond wil dat het kabinet tijdelijk de regels voor arbeidstijdverkorting wijzigt, meldt dagblad Trouw.
Ondernemers kunnen, door een aantal werknemers tijdelijk te ontslaan, de klappen van de kredietcrisis beter opvangen, stelt FNV Bondgenoten-bestuurder Félix Alejandro. Voorwaarde daarvoor is dat de ontslagen werknemers in dat geval een ww-uitkering ontvangen.
Doordat de staat dan tijdelijk verantwoordelijk is voor het inkomen besparen ondernemers op hun arbeidskosten. Uiteraard is het de bedoeling dat de werknemers later weer in dienst treden.
Eindhoven
Aanleiding voor Alejandro’s oproep is de situatie waarin bedrijven in en rond Eindhoven momenteel verkeren. Door de hoge concentratie van maakindustrie in de regio vallen de klappen hier hard. Nu al wordt bezuinigd in grote investeringsprojecten, wat locale bedrijven zoals chipmachinefabrikant ASML en truckfabrikant DAF treft.
Alejandro vindt dat de overheid het zichzelf verplicht is de maakindustrie te hulp te schieten. “Ze steunt toch ook de banken, terwijl die tot voor kort miljardenwinsten boekten met ons verdiende geld.”
VNO-NCW voorzitter Bernard Wientjes gaf vrijdag aan tegenover RTL Z dat er tijdens het actuele overleg van de sociale partners geen ruimte is voor afspraken.
Update:
FNV-voorzitter Agnes Jongerius sprak zojuist haar steun uit voor het plan van Alejandro tegenover RTL Z.