Dat blijkt althans uit onderzoek van verzekeraar Netpolis onder 1000 automobilisten. Van alle automobilisten geeft 90 procent aan wel eens een prent te krijgen voor het overtreden van de maximumsnelheid. Elke ondervraagde Audi-rijder krijgt echter jaarlijks minstens een boete voor te hard rijden. Ook voor het rijden door rood en fout parkeren gaan zij relatief vaak op de bon.
We gaan er even vanuit dat de Audi-rijders niet eerlijker zijn dan gemiddeld. Een vijfde van de Audimobilisten krijgt zelfs meer dan 10 prenten per jaar. Ook gemiddeld scoren de Audi-rijders vier maal zo veel bonnen als gemiddeld.
Bestuurders van een Kia zijn het braafst: die gaan het minst vaak op de bon, al staan ze weer wel in de top-3 van automobilisten die betrapt worden op het rijden met te veel alcohol. Ook bestuurders van Seats en Citroëns worden daar relatief vaak op gesnapt en voor bekeurd.
Mensen die een Seat rijden, worden sowieso vaak beboet. Ze volgen op ruime afstand van de Audi-rijders, maar nog altijd krijgt 4 procent van de Seat-bestuurders meer dan 10 boetes per jaar. Verder blijkt uit het onderzoek dat Mercedes-bestuurders het minst vaak een boete krijgen voor het rijden door rood licht en dat Opel-rijders het minst vaak betrapt worden op een snelheidsovertreding.
Wie BMW mist in dit overzicht: ofwel de BMW-rijders laten niet het acherste van hun tong zien, ofwel ze rijden een stuk netter dan ze tussen de oren van het publiek bekend staan: nul tot vijf boetes per jaar ontvangen ze, meestal voor keurige overtredingen als snelheid en verkeerd parkeren. Is dat imago ook weer opgepoetst.