Vorig jaar schreven wij – ietwat voorbarig in het geval van Katrina – dat orkanen veel doen voor de economie. De sprong voorwaarts laat langer op zich wachten. Katrina sloopte de droom van meer dan 125.000 ondernemers in de kustregio.
En wie niet fysiek door de storm getroffen is, mist werknemers en klanten – slechts de helft van de 455.000 inwoners keerde terug naar de stad. Ondernemersblad Inc. interviewde zes bedrijven over hun ervaringen van het afgelopen jaar. Een serie mooie, persoonlijke portretten.
Ondanks de wil om door te zetten, wil het met de economie in het gebied nog niet erg vlotten:
- Het aantal persoonlijke faillissementen steeg dramatisch in de laatste maanden van 2005
- Ook ondernemers redden het niet meer. In het zuiden van de Mississippi-regio steeg in het tweede kwartaal van 2006 het aantal failliete bedrijven bijna 50 procent naar 1.284.
- Krappe economische cijfers zijn dan ook geen verrassing. Begin 2005 kende de regio nog een economische groei van bijna 3 procent, het jaar eindigde met een economische groei van krap 1,2 procent. Mississippi is een van de zwakste staten van de VS.
Hoe zou het gaan als New York door Katrina getroffen was?
Zie ook:
- Yeah, een orkaan!
- Orkaan voor economie
- Ondernemen door ramp
- Ondernemen in een moeras