Everything is Miscellaneous is het boek waarvan je als internet evangelist erg blij wordt. Het is het meest besproken en geroemde technologie boek van 2007.
Heeft u ooit nagedacht waarom de gouden gids categorieën gebruikt? Hoe u de ideale supermarkt zou indelen? Of wat de meest makkelijke manier is om uw videobanden, dvd’s en boeken te rangschikken?
BoodschappenZou het niet ideaal zijn als je in de supermarkt de 25 items van je boodschappenlijstje, die je partner net naar je blackberry heeft gemaild, in het eerste schap vindt? Geen product te veel en geen product te weinig. Is dat mogelijk? Ja!
Het probleem van de fysieke wereld is dat alles uit atomen bestaat en dus ruimte in beslag neemt. In de digitale wereld is dat anders. We kunnen bits en bytes zo rangschikken dat ze precies doen wat u wenst en iets anders doen als ik het wil. Ik maak mijn ideale supermarkt online.
CategorieWeg met het telefoonboek op alfabet, weg met boekenwinkels op categorie. Indelen in één categorie of in één vorm werkt niet (meer). Dat is in het kort de strekking van het boek ‘Everything is Miscellaneous’ van David Weinberger. In de digitale wereld zit een product of service niet in een categorie, maar zit het overal. Of in ieder geval: je vindt het daar waar je het verwacht.
Voor de perfecte organisatie en indeling waarbij ‘Everything is Miscellaneous’, zijn er vijf dingen nodig:
- informatie moet digitaal zijn
- deze informatie moet in een database staan
- er moet informatie zijn over deze informatie (metadata)
- de database moet doorzoekbaar zijn (de metadata in ieder geval, maar het liefst ook ‘full text’.
- hele slimme mensen.
FaillietInternet en de digitale wereld hebben de maatschappij ingrijpend veranderd. Die veranderingen zullen de komende tien jaar tien keer zoveel impact hebben. Niet alleen op de manier van zaken doen, maar ook de manier waarop mensen met elkaar omgaan en de manier van leven.
Mijn advies aan ondernemers is: omarm technologie en internet en wees innovatief – en dan niet in de zin van innovatief zoals de meeste grote bedrijven dat gebruiken, dat is vooral een marketing en HR term. Durf je grootste bron van inkomsten onder de loep te nemen. Misschien denkt u: ‘ach laat die Patrick maar praten.’ Prima, maar geef me dan niet de schuld als u over een jaar of zes ‘out of business’ bent.
Blauwe EVeel mensen vragen mij wat ik nou zo mooi vind aan het internet, waarom ik er zo verliefd op ben en er nooit over uitgepraat kan raken. Immers wat is het nou meer dan Google, Gmail en Hyves? Om de kracht van het internet uit te leggen aan iemand die denkt dat die blauwe ‘E’ op hun scherm (desktop is vaak een lastig begrip) het internet is, is heel moeilijk. Everything is Miscellaneous is zo goed geschreven en de voorbeelden spreken zo tot de verbeelding dat het mij helpt in mijn taak (die ik me overigens zelf heb toegediend) als internet evangelist.
Zie het internet als een winkel die geen grenzen kent en waar afstand geen rol speelt. Uw potentiële klantenbestand bestaat op dit moment uit 1,2 miljard mensen en elk jaar komen er 100 miljoen nieuwe klanten bij.
Op een prachtige ‘Plaza’ in Parma ontmoette ik David Weinberger: marketeer, researcher, auteur, denker en bovenal een hele aardige en interessante man. Bekijk het interview dat ik met hem had. Morgen sta ik weer naast hem in onze lievelingsboekhandel, met dank aan Jeff Bezos.
Patrick de Laive (Fleck.com)